Facebook Instagram
Ogród Projekt. Projektowanie i Zakładanie Terenów Zieleni
home ogrodprojekt@wp.pl +48501634043
Projektowanie i realizacja terenów zieleni

WIOSNA

Kwiaty dodają uroku

Chcemy, aby ogród cieszył oczy urokiem rozwijających się kwiatów, kwitnących drzew i krzewów. Co możemy teraz zrobić, aby nasz ogród osiągnął pełen urok i bogactwo barw?

Pierwszymi kwiatami, które pojawiają się na rabatach, są byliny cebulowe -krokusy, tulipany, narcyzy, hiacynty. Jeśli nie wsadziliśmy ich jesienią do koszyczków, to możemy je teraz kupić już kwitnące, posadzone w doniczkach, gotowe do wysadzenia na rabaty. Pamiętajmy jednak, aby takie cebule posadzić do ziemi wraz z doniczką, w której rosną, ponieważ przesadzając je do koszyczków, możemy znacznie skrócić czas kwitnienia albo wręcz uszkodzić kwiaty.

Wiosną jest również czas na zadbanie o piękne kwiaty, które będą ozdobą ogrodu także jesienią. To jest właśnie pora na posadzenie bulw mieczyków, kłączy dali. Możemy jeszcze dosadzać lilie i irysy, które kwitną latem. Te rośliny nie wymagają już sadzenia do koszyczków. Są znacznie mniej lubiane przez gryzonie, więc mogą rosnąć bezpośrednio w gruncie.

Przy planowaniu ogrodu powinniśmy pomyśleć o bogactwie kwiatów, drzew i krzewów liściastych. Wspaniale kwitnące forsycje, migdałowiec, czy wszelkie odmiany wiśni ozdobnych dodadzą uroku najmniejszemu ogródkowi. Pamiętajmy jednak, że te krzewy i drzewka zawiązują kwiaty jeszcze jesienią, więc wszelkie prace pielęgnacyjne polegające na wycinaniu pędów wykonujemy dopiero po przekwitnięciu.

newsletter
Newsletter
Zapisz się i bądź na bieżąco!